menusearch
roshd-news.ir

سازمان بازرسی: تشریفات قرارداد با ویلموتس اجرا نشده است/ موانع قانونی حضور کفاشیان را به او اعلام کردیم

جستجو
(0)
(0)
سازمان بازرسی: تشریفات قرارداد با ویلموتس اجرا نشده است/ موانع قانونی حضور کفاشیان را به او اعلام کردیم
سازمان بازرسی: تشریفات قرارداد با ویلموتس اجرا نشده است/ موانع قانونی حضور کفاشیان را به او اعلام کردیم

به گزارش خبرنگار قضائی خبرگزاری تسنیم ، حجتالاسلام درویشیان در ادامه نشست خبری امروز خود درباره انتقادها از شیوه واریز بیمه بیکاری پس از بحران کرونا اظهار کرد: درباره بیمه بیکاری دو نوع داریم؛ عادی که هر سال تعدادی بیکار و مشمول بیمه بیکاری میشوند. نوع دیگر مثل شرایط کرونا است که باعث شد افزایش چشمگیری پیدا کند. تا اردیبهشت 673 هزار نفر مشمول طرح بیمه بیکاری قرار گرفتند و به سازمان تأمین اجتماعی معرفی شدند. تأمین اجتماعی 741 میلیارد تومان به حساب 910 هزار نفر تا پایان فروردین پرداخت کرده و تعهداتش را هم پیگیری میکند.

وی ادامه داد: از مشکلات تأمین اجتماعی، کسری بودجه است. چند هزار میلیارد تومان از دولت طلب دارد. شاید بودجه ندارد. همکاران ما پیگیر هستند تا همه تعهداتش را طبق قانون پرداخت کند. پیگیری میکنیم تا انجام شود.

رئیس سازمان بازرسی گفت: موضوع پرداخت بیمه بیکاری هم در حیطه وظایف تأمین اجتماعی و هم وزارت کار هست و ستاد ملی مبارزه با کرونا هم در این زمینه در حال پیگیری است. بسیاری از موضوعاتی که در واقع از جهت ویروس کرونا اتفاق افتاده و مشکلاتی ایجاد کرده، هم در زمینه بیکاری و هم موضوعاتی مانند بحث پرستاری در ستاد ملی مبارزه با کرونا تصمیمگیری میشود و بعضاً به آنها اعتبار تخصیص داده میشود. تصریح میکنم که حتماً این موضوع را دنبال میکنیم و هیچ ملاحظهای در این خصوص نداریم و آنچه تکلیف قانونی است باید حتماً دنبال و انجام شود.

درویشیان درباره قراردادهای بازرسی و دوشغله های ورزشی گفت:  اساساً یک اداره کلی داریم تحت عنوان ورزش و جوانان که در این حوزه فعالیت می کند. نه تنها این قرارداد ویلموتس که موضوعات متعددی را از باشگاههای مختلف داشتهایم. این قرارداد هم پرونده شده و در حال بررسی است.

طاهری بازرس کل ورزش و امور جوانان سازمان بازرسی کل کشور گفت: پرونده باز شده و گزارش ها تهیه شده است. سوال درباره ابهامات قرارداد با ویلموتس است. بحث تشریفات در عقد قرارداد طی نشده است. باید در کمیته فنی مطرح و بعد قرارداد اجرا میشد اما در این خصوص عکس آن انجام شد. فدراسیون با اینکه علم و آگاهی داشته با شرایط کشور تمام منابع مالی و کانالهایش بسته بود، در شرایط تحریم اقدام به عقد قرارداد کرده و در شرایط کنونی اقتصادی قرارداد دهها میلیاردی بسته و در مجموع صلاح فوتبال در عقد این قرارداد جمع بندی نشده است.

وی ادامه داد: به قرارداد بازیکنان و بازیکنان خارجی که عمدتاً باعث ورود ضرر و زیان به کشور و باشگاهها شده ورود کردهایم. قراردادها با آفرهایی است که این قراردادها اکثر آنها کیفیت بالایی ندارند و تنها محکومیت در محافل و محاکم ورزشی بین المللی داشته است. سازمان ورود کرده و معاونت قهرمانی وزارت ورزش منع صریح کردند.

طاهری درباره اینکه کفاشیان بازنشسته و 5 سال تعلیق شد ولی الان بعد از یک سال با استعفای تاج، مدعی حضور در ریاست فدراسیون است گفت: 22 خرداد محکومیت کفاشیان تمام شد. کفاشیان را دعوت کردیم و جلسه گذاشتیم و موانع قانونی حضور دوبارهاش را اعلام کردیم.

وی همچنین درباره حضور دوباره دوشغلهها گفت: پیگیریهایی شده و خروجیهایی هم داشته است. در بازنشستگی در حوزه ورزش 11 رئیس فدراسیون بود که 10 نفر استعفا کردند و یک عزیز آقای شفیع به رحمت خدا رفتند.

درویشیان در ادامه این نشست خبری درباره دستگیری برخی عوامل و کارشناسان سازمان بازرسی گفت: راجع به همکارانمان در سازمان خبری که منتشر شد را تأیید نمیکنیم که تعدادی از اعضای سازمان بازرسی دستگیر شدند. یکی دو نفر بودند. یکی از آنها قبل از اینکه مورد اتهام قرار بگیرد با سازمان قطع همکاری شده است. ما مستند داریم که بین همه دستگاههای اجرایی و نظارتی، پاکترین هستیم. اگر دستگاهی ادعا میکند که یک درصد خطا دارند، ما از این رقم هم کمتر هستیم. هنوز به رسیدگی در محکمه هم قرار نگرفته و چه بسا خیلی از اینها بعد از دادگاه منع تعقیب صادر شود برای آنها.

وی همچنین درباره ورود سازمان بازرسی به پرونده طبری گفت: برخی گزارشهایی که مرتبط با او بوده را در موعد خودش ارائه دادیم. گزارش های خود را به مرجع قضایی دادهایم و در گزارش نماینده دادستان میبینیم که به گزارش های سازمان بازرسی ارجاع می دهد.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر