menusearch
roshd-news.ir

ماجدی:برای صعود به المپیک پاریس برنامه ریزی شده است

جستجو
ماجدی:برای صعود به المپیک پاریس برنامه ریزی شده است
ماجدی:برای صعود به المپیک پاریس برنامه ریزی شده است

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، میرشاد ماجدی که سرپرست کاروان تیم زیر 23 سال در دوشنبه تاجیکستان است در ابتدای گفت و گو در رابطه با میزبانی تاجیکستان در مرحله گروهی مقدماتی رقابت‌‌‌‌های زیر۲۳ سال آسیا گفت: تاجیکستان یکی از کشور‌‌‌‌های در حال توسعه در فوتبال آسیا است که کنفدراسیون فوتبال آسیا روی این قبیل کشورها در این زمینه مانور می‌دهد. مرکز کافا هم در تاجیکستان قرار دارد و کنفدراسیون فوتبال آسیا این تلاش را دارد تا تاجیکستان را در این منطقه از آسیا مطرح کند. این کشور به دلیل شرایط آب و هوایی، زمین چمن طبیعی زیادی ندارد و اکثر زمین‌‌‌‌های فوتبال در این کشور چمن مصنوعی هستند. حتی ورزشگاه اصلی شهر دوشنبه هم چمن مصنوعی است. از لحاظ امکانات هم، آنچه را که کنفدراسیون فوتبال آسیا برایشان طراحی کرده، به صورت حداقلی در اختیار تیم ها گذاشته اند ولی از لحاظ امکاناتی مانند هتل و اینترنت با وجود تاکید AFC مبنی بر 5 ستاره بودن هتل محل اقامت تیم ها شاهد ضعف تاجیکی ها بودیم. از سوی دیگر چون نگاه AFC به فوتبال تاجیکستان نگاه توسعه ای است با برخی کمبودها و ضعف ها کنار می‌آید.

ماجدی درباره اینکه چرا ایران نتوانست میزبانی مرحله گروهی را بگیرد گفت: ایران به دلیل وجود موانع انتقال پول و تحریم‌‌‌‌های ظالمانه شانس کمی در گرفتن میزبانی این گونه بازی ها دارد. وارم هرچه سریع تر موانع و تحریم ها برداشته شود تا بازهم شاهد میزبانی برای ایران باشیم.

ماجدی درباره وضعیت تیم ملی زیر23 سال هم اذعان داشت: ما در کمیته جوانان، پیش از تعیین و انتخاب آقای مهدوی کیا کار‌‌‌‌های زیربنایی، زیرساختی و مورد نیاز را انجام داده بودیم و دراین مرحله از لحاظ سلامت بازیکنان مشکلی نداریم. در برابر نپال 4 گل زدیم و چندین گل نزدیم. دربرابر لبنان هم تیم زیر23 سال می‌توانست بیش از پنج گل بزند و دو پنالتی تیم هم در دو بازی اول و دوم از دست رفت. تیم‌‌‌‌های دیگر این گروه یعنی لبنان و تاجیکستان قدرتمند هستند ولی بازیکنان ایران سرشار از انگیزه اند و در بازی با لبنان دیدید که چقدر بازیکنان با کیفیت ظاهر شدند.

ماجدی در مورد تعامل فدراسیون فوتبال و کمیته جوانان و بالطبع تیم زیر 23 سال با باشگاه ها ادامه داد: ما باید با باشگاه ها به یک تعامل می‌رسیدیم. همه تیم ها با ما همکاری کردند ولی بحث تیم ملی زیر 23 سال، بحث ملی است. باشگاه ها تلاش می‌کنند لیگ موفقی داشته باشیم که خروجی اش تیم‌‌‌‌های ملی موفق باشد اما امیدوارم این تعامل بیشتر و مداوم باشد و مقرراتی به وجود بیاید تا تمرینات و بازی‌‌‌‌های ما در روز فیفا صورت بگیرد تا مشکلات ما کمتر شود. پیشنهاد ما به AFC بابت تغییر زمان بازی ها به روز‌‌‌‌های فیفا، اعلام شده و خود آقای مهدوی کیا پیشنهاد را داد اما تقویم بازی ها برای سال بعد فیکس شده است و من فکر می‌کنم حتی تقویم و زمان بندی بازی‌‌‌‌های ازبکستان و بازی‌‌‌‌های آسیایی هانگژوی چین بسته شده باشد و احتمال تغییر زمان بازی ها بسیار کم باشد.

عضو هیئت رییسه فدراسیون فوتبال در رابطه با مصوبات جلسه هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال در رابطه با تیم ملیزیر23 سال گفت: اعضای محترم هیئت رئیسه اعلام کردند که قرارداد کادر فنی تیم ملی زیر23 سال هرچه سریع تر نهایی شود و هرگونه همکاری لازم برای تقویت این تیم صورت بگیرد. ما باید از الان به فکر المپیک 2024 باشیم و با یک برنامه ریزی دقیق بتوانیم به این مسابقات صعود کنیم. البته باید به فکر تنظیم سن بازیکنان باشیم به نحوی که ما در مسابقات آتی و مقدماتی المپیک بازیکنانی داشته باشیم که از لحاظ سنی مشکلی برای حضور در المپیک نداشته باشند و از حالا باید به این مسئله فکر کرد. البته فدراسیون به خوبی برنامه ریزی می‌کند و تیم زیر23 سال را با اردو‌‌‌‌های خوب مهیای مسابقات آتی خواهد کرد. امیدوارم برنامه ها به طریقی پیش برود که پس از این مسابقات در راستای همکاری ایران و قطر بتوانیم در این کشور اردو و بازی‌‌‌‌های تدارکاتی مناسبی را داشته باشیم و رایزنی هایی هم برای انجام یک تورنمنت چهارجانبه در قطر با حضور تیم‌‌‌‌های امید قطر، امید ایران، امید امارات و امید کره جنوبی شده است که امیدواریم شرایط برگزاری این تورنمنت فراهم شود. به این نکته اشاره کنم که این اولین بار است که تیم سه سال قبل از المپیک تشکیل شده و فلسفه این کار تغییر نسلی است که برای جام جهانی ۲۰۲۶ و ۲۰۳۰ انجام شده و امیدواریم که بازیکنان تیم تا جام ملت‌‌‌‌های ۲۰۲۳ به تیم ملی بزرگسالان تزریق شوند. معماری نوینی در فوتبال کشور شکل گرفته و باید تکامل پیدا کند. به زودی کمیته جوانان با نگاه توسعه محور و متوازن، استعدادیابی در بانوان و فوتسال را شروع می‌کند. در روز‌‌‌‌های سخت همه باید کمک کنند وگرنه در روز‌‌‌‌های پیروزی همه برای عکس گرفتن حاضر هستند. از دکتر سجادی وزیر محترم ورزش باید تشکر کرد چرا که در این مدت کم به تیم‌‌‌‌های ملی کمک کرده است. واقعیت این است که برد و باخت جزو لاینفک فوتبال است اما به محض باخت بعضی ها تازه پیدایشان می‌شود. ما در چند دهه گذشته میزبانی رویداد‌‌‌‌های مهمی مثل میزبانی جام جهانی، المپیک و جام ملتها را نداشته ایم و زیرساختهایمان فرسوده است و برای ایجاد زیرساخت باید بودجه مناسب در اختیار داشته باشیم. اگر قرار است در حوزه فوتبال به یک توسعه متوازن و پایدار برسیم، سالانه به رقمی در حدود ۱۰۰ میلیون دلار نیاز داریم و امیدواریم در روز‌‌‌‌های سخت، که مردم توقع شکوفایی فوتبال ملی را دارند، همه در کنار فدراسیون فوتبال قرار بگیرند و کمک کنند.

میرشاد ماجدی درباره وضعیت تیم‌‌‌‌های ملی در رده‌‌‌‌های سنی نوجوانان و جوانان گفت: ما در راستای اهدافی که در کمیته جوانان داشتیم و داریم، طرح استعداد یابی را در کل کشور شروع کردیم. برای تیم ملی زیر 17 سال، بازیکنان زیر 16 سال انتخاب کردیم و بالغ بر 11523 بازیکن در کل کشور دیده شدند.

این تعداد پس از ارزیابی‌‌‌‌های صورت گرفته به 510 نفر رسیدند که از طریق استان ها به ما معرفی شدند و از این تعداد حدود 160 نفر به مرحله کشوری می‌رسند که امیدواریم پس از پایش این بازیکنان در این رده سنی به 70 الی 80 نفر را در این رده سنی برای انتخاب نهایی کنار بگذاریم و پس از انتخاب سرمربی، ایشان بتواند از بین این بازیکنان تیم ملی را انتخاب کند. تیم ملی نوجوانان ما هنوزسرمربی ندارد زیرا مسابقات ما مهر ماه سال آینده برگزار خواهد شد. در مسابقات رسمی رده‌‌‌‌های سنی به زیر 17 سال و زیر 23 سال تغییر یافته که قرار است جام جهانی هم با همین شکل برگزار شود. ما همزمان، استعداد یابی در رده سنی زیر 19 سال را هم دنبال می‌کنیم. در فرایند استعداد یابی بازیکنان زیر 19 سال ما اعلام کردیم که باید یا بازیکنان عضو باشگاهی باشند یا اینکه در یک آکادمی عضو باشند. تیم ملی زیر 15 سال باید 17 الی 24 نوامبر در مسابقات کافا که در همین تاجیکستان برگزار خواهد، شرکت کند. تیم ملی زیر 15 سال ما هم با هدایت آقای وحید امیری در حال برگزاری یک اردوی ده روزه در شهر گلپایگان است، که پس از آن یک استراحت کوتاه می‌کنند و سپس یک اردوی متصل به اعزام برگزار خواهند کرد تا به مسابقات کافا اعزام شوند. در اینجا باید اعلام کنم که هنوز سرمربیان تیم‌‌‌‌های ملی نوجوانان و جوانان انتخاب نشده اند زیرا یکی از اولویت‌‌‌‌های کمیته جوانان توسعه فوتبال و بحث استعداد یابی است. شما می‌توانید از روسای هیئت‌‌‌‌های فوتبال در سراسر ایران بپرسید که چگونه فرآیند استعدادیابی در استان ها باعث ایجاد شور و اشتیاق در بین بازیکنان رده‌‌‌‌های سنی شد.


رییس کمیته جوانان در مورد زمان بندی انتخاب سرمربی برای تیم‌‌‌‌های رده سنی گفت: بنا بر برنامه مربوط به استعداد یابی و ورود به مرحله کشوری این طرح، ما از اواخر آذر ماه و اوایل دی ماه سال جاری روند انتخاب سرمربیان تیم‌‌‌‌های ملی نوجوانان و جوانان را شروع خواهیم کرد و تا دو ماه آینده تکلیف این دو تیم مشخص خواهد شد. این سرمربی ها باید از بین بزرگان فوتبال باشند و همچنین سابقه کاردر رده سنی پایه را داشته باشند. میزان دستمزد مربیان فوتبال در رده‌‌‌‌های سنی با سرمربیان لیگ برتری متفاوت است و قابل قیاس نیست، اما فدراسیون فوتبال سعی خواهد کرد دستمزد این عزیزان افزایش چشمگیری داشته باشد.

سرپرست کاروان تیم ملی زیر23 سال ایران در تاجیکستان ادامه داد: در اینجا جا دارد از هیئت رئیسه و رئیس فدراسیون فوتبال تشکر کنم که در جلساتی که داشتیم مصوب کردند به هریک از شرکت کنندگان در طرح استعدادیابی یک دست لباس تیم ملی اهدا شود. اگر چه این کار هزینه بالایی را به فدراسیون تحمیل کرد اما این تصمیم باعث افزایش روحیه و شادی بازیکنان فوتبال در کل کشور شد. تمامی اعضای هیئت رئیسه تاکنون همدل و یک صدا در کنار یکدیگر تمامی کارها را پیش می‌برند و به شایعه ها توجه نمی‌کنند، زیرا به دنبال توسعه در فوتبال کشور هستند.

میرشاد ماجدی پیرامون وضعیت میزبانی در بازی‌‌‌‌های رده‌‌‌‌های سنی ادامه داد: به دلیل شیوع کرونا کنفدراسیون فوتبال آسیا میزبانی ها را تغییر نداده و همچنان ازبکستان و بحرین در مسابقات آتی میزبان خواهند بود مگر اینکه کنفدراسیون فوتبال آسیا تغییراتی در این زمینه بدهد.

رییس کمیته جوانان در پایان درباره پخش نشدن بازی‌‌‌‌های تیم زیر23 سال از تلویزیون گفت: این بازیکنان آینده سازان فوتبال ملی کشور هستند و انتظار می‌رود رسانه ملی بازی‌‌‌‌های تیم امید را پخش کند. آن هم در حالیکه این تیم در حال نتیجه گرفتن است و دو برد خوب داشته است. اگر خدای نکرده این تیم نتیجه نگرفته بود، تا همین الان دهها برنامه رادیویی و تلویزیونی و کارشناسی درباره ناکامی تیم امید پخش شده بود. حالا برنامه کارشناسی این موفقیت ها پخش نمی‌شود و در کنارش بازیها هم پخش زنده ندارد. ای کاش بازی‌‌‌‌های تیم زیر23 سال پخش می‌شد تا افکار عمومی و کارشناسان کیفیت خوب این تیم را ببینند.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر